X Sosnowieckie Dni Literatury 6 maja – 4 czerwca 2014

PROGRAM

Już 6 maja 2014 rusza jubileuszowa edycja Sosnowieckich Dni Literatury, jednej z najważniejszych imprez kulturalnych w regionie. Zadaniem projektu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu, jak co roku, jest skuteczna promocja czytelnictwa polskiej literatury oraz zaproszenie miłośników sztuki słowa do aktywnego udziału w kulturze literackiej.

Więcej…
 
Uwaga Czytelnicy!

Uprzejmie informujemy, że od dn. 17 kwietnia 2014 (czwartek) zmienił się adres bibliotecznego katalogu OPAC. Oto nowy: http://212.106.191.105

 
„Lutosławski, Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci”

Koncert Doroty Miśkiewicz i Zespołu Kwadrofonik

15 maja 2014 (czwartek) o godz. 18.00 Miejska Biblioteka Publiczna im. G. Daniłowskiego w Sosnowcu gorąco zaprasza do udziału w jubileuszowym koncercie „Lutosławski, Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci" w wykonaniu Doroty Miśkiewicz i Zespołu Kwadrofonik. Impreza organizowana w ramach X Sosnowieckich Dni Literatury odbędzie się w Sali koncertowej przy Zespole Szkół Muzycznych w Sosnowcu. Zapraszamy do odbioru bezpłatnych wejściówek!

Więcej…
 
Popołudniowi Artyści w Filii nr 15

EKO-kompozycje

Nawiązując do Międzynarodowego Dnia Ziemi na kolejnym spotkaniu Małego Artysty w Filii nr 15 - Mec, dzieciaki wykonywały "ekologiczne" prace. Pracując grupowo uczestnicy przekonali się, że z materiałów wykorzystywanych do recyklingu (m.in. rolki papierowe i plastikowe zakrętki) mogą powstać piękne barwne gąsienice, kolorowe motyle i kwiaty, które w całości tworzą wspaniałe "EKO-kompozycje".

Więcej…
 
O Unii Europejskiej w Filii nr 7

Gratulujemy laureatom!

24 kwietnia w Filii nr 7 odbył się konkurs wiedzy o Unii Europejskiej JESTEŚMY EUROPEJCZYKAMI. Drużyny z klasy VI A i VI B Szkoły Podstawowej nr 29 w Sosnowcu wykazały się naprawdę imponującą wiedzą z zakresu unijnych struktur, państw członkowskich i całej historii UE. Laureaci konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody książkowe.

Więcej…
 
Pyza na polskich dróżkach

O Smoku Wawelskim i nie tylko...

Po raz kolejny dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 wysłuchały w Filii nr 17 - Pogoń, pogadanki edukacyjnej w ramach cyklu "Pyza na polskich dróżkach - miasta w baśni i legendzie". Tym razem bohaterem spotkania był Smok Wawelski i jego historia. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały legendy ilustrowanej kolorowymi zdjęciami. Na zakończenie każde z nich stworzyło portret Wawelskiego Smoka. Następne spotkania już wkrótce. Wszystkich chętnych zapraszamy.

Więcej…
 
Majówka 2014 w MBP w Sosnowcu

U nas nuda Ci nie grozi!

Podczas tegorocznej Majówki serdecznie zapraszamy do naszych placówek na ciekawe zajęcia dla dzieci, wystawy, a także gry i zabawy na świeżym powietrzu.

Więcej…
 
Tydzień Bibliotek 2014

Spotkania, występy, gry i zabawy!

Serdecznie zapraszamy do udziału w imprezach przygotowanych przez nasze placówki z okazji Tygodnia Bibliotek 2014. W programie m.in.: spotkania, występy teatralne, gry, zabawy, konkursy, turnieje i wiele, wiele innych.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia1234następnaostatnia»

Strona 1 z 4
 

newsletter

Twój mail*
Twoje imię*


-

-


POLECAMY
sosnowiec.. .... wiadomosci zaglebia..ososnowcu..sosnowiczanie..sosnowieckiportal..